Dezynsekcja
insekta pluskwy etc.

Plaga pluskwy domowej!

Zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj:

Plaga - pluskwy atakują Łódź i Warszawę!
Pluskwy domowe w Warszawie i Łodzi mają się całkiem dobrze z co najmniej kilku powodów: sprzyjający klimat, stare budownictwo i otwarte granice. Mogą być ukryte w materacu łóżka i stelażu, ramie obrazu, kontakcie elektrycznym, zegarze ściennym i wolnostojącym, ubraniach i dosłownie wszędzie.
Ponadto, dość często można przenieść pluskwę do domu na ubraniu, ze szpitala, przychodni lekarskiej, apteki, hotelu, sanatorium i ośrodka wypoczynkowego oraz z komunikacji miejskiej.

Lokatorzy kamienic i blokowisk są przerażeni, bo zjawisko się szybko rozprzestrzenia i staje się zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Wielu lokatorów lekceważy ten problem, bo wstydzą się przyznać, że mają pluskwy w domu. Wychodzą z założenia, że pluskwa występuje tylko w takich domostwach, gdzie jest nieład i nieporządek.
Nic mylnego!
Pluskwa uwielbia warunki sterylne i czyste mieszkania. Zresztą w chwili obecnej, nie ma stałych preferencji bytowania pluskwy domowej. Można ją spotkać w zasadzie już wszędzie!

Pamiętajcie, nie wolno lekceważyć owada pluskwy i nie próbujcie sami go zwalczać. Próżny trud i szkoda Waszych środków!
Pluskwa domowa, to bardzo "wredny i podstępny owad", którego zwalczenie pozostawcie doświadczonym specjalistą.
My jesteśmy 4 lata na rynku, a mamy już duże doświadczenie w dezynsekcji pluskwy domowej.
Metodą prób i błędów, znaleźliśmy "złoty środek", który całkowicie eliminuje owada pluskwy, co pozwala nam i naszym Klientom, oferować bezpłatną stałą opiekę i nadzór nad mieszkaniem.

Opracowany pakiet (5w1) w połączeniu dezynsekcji zabiegowej i profilaktycznej w tzw. 5-ciu technologiach: gorącej pary, nakładania piany, oprysku chemicznego i fumigacji mgielnej termicznej i zimnej, pozwala całkowicie wytępić pluskwę z domu.
Ponadto, cena w kwocie od 400,00 zł do 600,00 zł za dezynsekcję, jest kwotą adekwatną do użytych środków i oprzyrządowania.

Jak skutecznie zwalczyć pluskwę domową?

Technik Kamil Rybacki

Od 6 lat zajmuję się dezynsekcją pluskwy w gospodarstwach domowych. Przez ten okres czasu, zgłębiłem wiedzę teoretyczną i zdobyłem doświadczenie. Jest to bardzo szerokie spektrum wiedzy i działania. Przez kilka kolejnych wpisów na blogu, będę chciał przedstawić ten problem od strony teoretycznej, technicznej i praktycznej, by wpłynąć na zachowania osób, które lekceważą ten problem.

 

Moje obserwacje opieram na mojej wiedzy i doświadczeniu w kontaktach z Klientami.

Wielu z nich już na samym początku w zapytaniu ofertowym, prosi o dyskrecję i o przyjazd pojazdem nieoznakowanym logiem firmy. Wynika to ze wstydu, że maja zapluskwione mieszkanie. Tłumaczą to tym, że pluskwa występuje tylko w mieszkaniach zaniedbanych i brudnych. A to jest stereotypowe myślenie, bo pluskwa domowa uwielbia czyste i wręcz sterylne pomieszczenia, dlatego dość często można ją znaleźć w szpitalach, przychodniach zdrowia i aptekach.

Przy wykonywaniu inspekcji, celem jej jest dostarczenie technikom szczegółowych informacji do oceny zakresu i stopnia intestacji pluskiew, tak aby zabiegi zwalczania mogły być odpowiednio zaplanowane. I tu spotykamy się z pierwszą poważną przeszkodą. Wielu Klientów nie ma wiedzy, czy podobny problem występuje u sąsiadów czy w całej kondygnacji budynku. Podyktowane jest to tym, że żaden z lokatorów nie chce publicznie przyznać się do problemu, i przez takie działanie, sami ułatwiamy populację owada w bloku. Na domiar takiego zachowania, sami na własną rękę kupują w sieci detalicznej środki, które w żaden sposób nie poradzą sobie z pluskwą. Tu musi być stanowcze i radykalne działanie, wykonane przez specjalistów.

ETAPY ROZRODCZE PLUSKWY DOMOWEJ!

Kilka porad!

- jak zachować się gdy zdiagnozujemy u siebie w domu pluskwy?

- czy samemu warto próbować zwalczyć pluskwę w domu?

- jaki wybrać środki w sieci detalicznej?

- jak wybrać dobrą i skuteczną dezynsekcję na rynku ofert?

- czy zwracać w pierwszej kolejności uwagę na cenę, czy na skuteczność metody?

- czym kierować się przy wyborze usługi?

 

Postaram się odpowiedzieć Wam na kilka ważnych kwestii. Pamiętajcie jednak o tym, że jest to mój punkt widzenia, oparty na wiedzy i doświadczeniu. Nie jest moim zadaniem na wskazanie mojej czy jakiejkolwiek innej oferty na rynku, tylko wyczulenie i rozpropagowanie zachowań ludzi, by utrudnić i zminimalizować populację pluskwy. W chwili obecnej, jest to poważny problem większych miast w całej Polsce.

Nie wstydźmy się problemu!

Odp.na 1 pytanie:

- nie wpadajmy w panikę

- spróbujmy na początku zdiagnozować problem sami (czy widzimy żywe osobniki, jaja i larwy, jaka jest ich ilość, czy są nocne ukąszenia)

Odp. na 2 pytanie:

- osobiście odradzam (powód - brak wiedzy i doświadczenia, koszty przy zakupie tzw. półśrodków)

Odp. na 3 pytanie:

- nie kupuj żadnych (powód - słaba skuteczność)

Odp. na 4 pytanie:

- nie skupiać się na 1 ofercie

- porównać kilka ofert z rynku w internecie

- zwrócić uwagę na treść i obraz (powód - spr. czy oferta jest czytelna i zrozumiała)

- spr. czy oferent wystawi dokumentację (fakturę, protokół dezynsekcji i kartę gwarancyjną)

- spr. kwalifikacje zawodowe

- spr. opinie i referencje Klientów i kontrahentów

- spr. osiągnięcia i wyróżnienia oferenta

Odp. na 5 pytanie:

- jeżeli chcesz pozbyć się pluskwy z domu, a nie środków z portfela, to postaw w pierwszej kolejności na jakość

Odp. na 6 pytanie:

- tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi

- przeanalizuj w/w odpowiedzi i na podstawie tych danych, dokonaj właściwego wyboru

POGRYZIENIA PRZEZ PLUSKWĘ DOMOWĄ!

Wprowadzenie:

Pluskwa domowa to, insekt - Cimex lectularius, owad należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych z rodziny pluskwowatych. Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych - domowych, a głównie człowieka. Była prawie wytępiona w krajach rozwiniętych, ale współcześnie obserwujemy jej zmasowany powrót.

Obecność pluskwy w naszych domach, to zdawałoby się zamierzchłe czasy międzywojenne i powojenne. Nic mylnego!... Obecnie zadomowiła się w naszych domach i ma się całkiem dobrze, co skutkuje już plagą na obszarze całej Polski.

Bardzo ważne!

Ludzie dość często wstydzą się przyznać, że mają pluskwy w domu (bo myślą stereotypowo), uważając obecność tych owadów tylko w domach brudnych i zaniedbanych. A to błąd!... Pluskwa dość często wybiera środowisko całkiem odmienne, czyli dom w ładzie, czysty i posprzątany.

Nie wstydźmy się tego, bo takie zachowanie tylko ułatwia i zwiększa populację pluskwy domowej.

Jak ją zwalczyć?

Nie próbujcie robić tego sami..., bo nie macie z nią żadnych szans! To owad specyficzny i bardzo trudny do wytępienia. Tu jest potrzebne działanie metodyczne i tylko profesjonalista o dużej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie ją pokonać.

PM - to Zintegrowany System Zwalczania Szkodnika Pluskwy.

Jest to najlepsza metoda na miarę XXI wieku, która w zestawieniu z tradycyjnymi metodami jest bardziej skuteczna.

 

Porada:

Sugerujemy zapoznać się z kilkoma ofertami i dokładnie je przeczytać i porównać, a następnie zweryfikować - zanim każdy z klientów podejmie ostateczną decyzję! Proszę nie kierować się brakiem czasu, bo pośpiech przy zwalczaniu pluskwy jest niewskazany i ryzykowny.

Ponadto, nie próbujcie robić tego sami:

- to zadanie dla profesjonalisty!

Działania firmy Fresh-Maker w branży ddd, to jedna z lepszych ofert na rynku Polskim i Niemieckim potwierdzona Certyfikatem i Krajowym Znakiem Jakości oraz opiniami i referencjami wystawionymi przez klientów i instytucje państwowe.

Firma w dziedzinie dezynsekcji insekta pluskwy domowej wyróżnia się niezawodnością i dużą skutecznością, przez co została w 2017 i 2018 roku doceniona przez Klientów w Polsce i Niemczech.

 

Zabieg dezynsekcji kadra techniczna realizuje w pomieszczeniach mieszkalnych i usługowych np. w hotelach, ośrodkach wczasowych, aptekach, szpitalach, placówkach wychowawczych, gospodarstwach domowych itp.

Firma współpracuje ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi oraz sanepidem.

Technicy przy wytępianiu pluskwy domowej wykorzystują najnowsze technologie i środki chemiczne. Zabieg dezynsekcji realizowany jest w 5-ciu technologiach, w tym 2-wie zabiegowe i 3-y profilaktyczne. Jest jedyną firmą w Polsce, która przy dezynsekcji insektów pluskwy ich jaj i larw realizuje tak szeroki pakiet 5w1.

Przed przystąpieniem do realizacji zabiegu i rozwinięciem linii technologicznej, technik wykonuje tzw. inspekcję, która ma na celu wskazanie gniazd pluskwy jej jaj i larw. Dopiero takie działanie w 100% pozwala zneutralizować insekta i wykluczyć jego ponowną populację.

Dezynsekcja w systemie IPM niestety nie należy do tanich usług, ale za to jest wydajna i bardzo skuteczna.

Ponadto firma udziela gwarancji na okres od 30-stu do 365 dni.

Firma realizuje usługi na terenie UE - Polski i Niemiec.

Skontaktuj się z nami!

Piaski Wróblewskie 7, 95-039 Sokolniki Las

Tel. 511-110-425

© 2014 Fresh-Maker - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kamil Rybacki

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin