top of page
Generator ozonu

Nowy wirus X

Wprowadzenie do oferty:

Nasi technicy posiadają kwalifikacje zawodowe i duże doświadczenie w dezynfekcji pomieszczeń skażonych patogenami wirusów.

W poprzedniej pandemii SARS-COV-2, braliśmy czynny udział w wielu projektach dezynfekcji pomieszczeń firm i instytucji państwowych i publicznych.

Za naszą pracę w tak trudnym okresie pandemicznym otrzymaliśmy wiele listów polecających w zakresie ochrony zdrowia.

Nowe zagrożenie dla ludzkości!

Choroba X to nowe zjawisko pandemii i termin wprowadzony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), który obecnie nie diagnozuje konkretnego schorzenia, ale jest używany w epidemiologii i medycynie do opisania pandemii wywołanej przez nieznany patogen wirusa X. Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że może ona szybko się rozprzestrzenić i stanowić znaczne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Dawny COVID-19 przy obecnym wirusie X był o wiele łagodniejszy. Nowa pandemia jest bardzo grożna i mrozi krew w żyłach!

COVID-19 już jakiś czas temu zmienił się w postrzeganie go ze strachu w przyzwyczajenie. To nie oznacza, że powinniśmy przestać się bać i musimy mieć się na baczności.

Obecnie pustoszy nasz organizm nowy wirus o wstępnej nazwie X, który może się okazać jeszcze bardziej śmiercionośny od SARS-CoV-2.

 

Jakie są objawy nowego wirusa X?

Chorzy zgłaszają nowe objawy SARS-CoV-2 takie jak: ból i zapalenie zatok, katar, ból i drapanie w gardle. Inne nietypowe objawy wirusa X to: biegunka, problemy żołądkowe oraz zaburzenia słuchu. Wśród dzieci symptomem choroby mogą być zmiany na skórze, m.in. całym tułowiu, na twarzy czy dłoniach.

 

Firma Fresh-Maker Kamil Rybacki, wykonuje zabiegi dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i usługowych, wykorzystując do tego celu - technologię Ozonu (O3) oraz technologię zamgławiania preparatem na bazie alkoholu.

Technik Kamil Rybacki posiada kwalifikacje zawodowe i odpowiednie Certyfikaty do wykorzystywania technologii Ozonu (O3) i dezynfekcji.

Przy dezynfekcji korzysta z przemysłowych i profesjonalnych Generatorów Ozonu, o dużej mocy pracy i Zamgławiaczy spalinowych i elektrycznych.

 

GIS - Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził, że technologia Ozonu (O3) zabija patogeny SARS-Cov-2 w skażonych pomieszczeniach i działa profilaktycznie oraz technologia Zamgławiania preparatem na bazie alkoholu spirytusu, daje oczekiwany i porządany skutek w dezynfekcji.

 

Oferta dla:

Szkół, przedszkoli, żłobków, hoteli, hosteli, biur, sieci sprzedaży detalicznej i hurtowej np. (sklepów i hurtowni), magazynów, kościołów, lokali mieszkalnych i usługowych oraz dla indywidualnych klientów itp.

Ponadto dezynfekujemy transport kołowy i szynowy (autobusy, busy, składy pociągów, tramwaje, metro) itp.

 

Ważne!

Obecnie wykonujemy kompleksową dezynfekcję pomieszczeń skażonych Koronawirusem (COVID-19).

Nowy wirus przypomina wirusowe zapalenie płuc, objawia się on gorączką, suchym kaszlem, trudnościami z oddychaniem, widocznymi zmianami w płucach na skanach RTG. Okres inkubacji wirusa (czyli czas od zarażenia do pojawienia się pierwszych objawów choroby) trwa od jednego do 14 dni.

 

ZALECANE

Profilaktyka chorób zakaźnych obejmuje szereg działań, które mają na celu zapobieganie zakażeniom i ograniczenie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych. Oto kilka kluczowych zasad:

1. Noszenie maseczki – w miejscach publicznych,
2. Częste mycie rąk – mycie rąk wodą i mydłem przez co najmniej 30 sekund,
3. Dystans społeczny – staraj się utrzymywać co najmniej 1–2 metry odległości od innych osób,
4. Zasłanianie ust i nosa – gdy kichasz lub kaszlesz,
5. Regularne wietrzenie pomieszczeń – wentylacja rozproszy potencjalne patogeny wirusa znajdujące się w powietrzu.
6. Monitorowanie swojego stanu zdrowia – (np. gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem, ostra biegunka, wysypka),
7. Samoizolacja – jeśli masz objawy infekcji, pozostań w domu i skonsultuj się z lekarzem,
8. Unikanie kontaktu z chorymi – w miarę możliwości unikaj kontaktu z osobami, które są chore.
9. Szczepienia – skorzystaj z dostępnych szczepień, np. przeciwko COVID-19 czy przeciwko grypie.

PONADTO...

Zastostuj działanie specjalistyczne docelowe i profilaktyczne w odpowiednich cyklach, których ilość i długość ustala technik, który wykonuje zabieg dezynfekcji.

Takie ozonowanie może wykonać tylko specjalista z kwalifikacjami zawodowymi i Certyfikatem z dziedziny wykorzystywania ozonu. Ponadto aby dezynfekcja ozonem była skuteczna, należy stosować profesjonalne i przemysłowe generatory ozonu.

 

Antywirusowe właściwości ozonu:

Uszkodzenie otoczki białkowej i łańcuchów polipeptydowych, uniemożliwiają łączenie się wirusów z komórkami.

Inaktywacja enzymu odwrotnej transkryptazy - inhibicja procesu transkrypcji i translacji białek - ozon uniemożliwia dzielenie się pojedynczej nici RNA na dwie części, zaburzając tym samym funkcje rozmnażania wirusa - hamuje proces powstawania nowych komórek wirusa.

Stwierdzono, że ozon inaktywuje wirusa poza ustrojowo!

Karta charakterystyki stosowania ozonu O3, jest zgodna z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13. listopada 2007 r. W sprawie karty charakterystyki Dz. U. Z dnia 16 listopada 2007 r.

 

Działanie docelowe:

Polega na wykonaniu kompleksowej dezynfekcji w pomieszczeniach, w których przebywała osoba zarażona Koronawirusem (COVID-19). Oferta skierowana jest dla Zarządów, które mają w swoich zasobach mieszkaniowych lokale użyteczności publicznej np. hotele, szkoły, przedszkola, żłobki, lokale mieszkalne itp., oraz do klientów indywidualnych. Z uwagi na to, że koronawirus przenoszony jest metodą kropelkową, łatwo rozprzestrzenia się w pomieszczeniu i zaraża kolejne osoby. Ozon to jeden z najsilniejszych środków dezynfekujących. Ozonowanie realizowane jest w pomieszczeniu w którym przebywała osoba zarażona wirusem SARS-COV-2. Ponadto ozon zabija koronawirusa i zneutralizuje go w pomieszczeniach, w których przebywał chory.

 

Działanie profilaktyczne:

Profilaktyka polega na wykonaniu dezynfekcji w pomieszczeniach w których mamy podejrzenie, że przebywała osoba chora. Wtedy zalecamy zabieg kwarantanny Ozonem w odpowiednich cyklach. Koszt takiej dezynfekcji za 1 cykl w wymiarze od 2 do 4 godz. w lokalu o pow. użytkowej do 100 mkw., wynosi - 500 zł brutto.

bottom of page