top of page

Sprzątanie piwnic deratyzacja

Piwnica w blokowisku to - specyficzne pomieszczenie w którym bardzo często przechowujemy różne rzeczy i przedmioty. Jednak po kilku latach, okazuje się, że nazbierało się tych przedmiotów zbyt dużo. Ponadto stara odzież w kartonach, to idealne miejsce na populację i gniazda dla gryzoni. Przychodzi jednak taki dzień, gdy stwierdzamy, że już nic więcej się w niej nie zmieści.

I tu bardzo dobrze sprawdzi się nasza firma.

 

Firma usługowa Fresh-Maker wykonuje specjalistyczne usługi w starych i nowych kamienicach, w zakresie sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń piwnicznych. Jest to usługa specyficzna, która wymaga od firm sprzątających specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W pomieszczeniach tych dość często gnieżdżą się gryzonie, które swoimi odchodami skażają wszystkie przedmioty i rzeczy. Do neutralizacji odchodów i gryzoni, wykorzystujemy wysokiej klasy oprzyrządowanie i środki.

Współpracujemy:

z sanepidem, zakładem utylizacji komunalnej, SiW mieszkaniową, instytucjami, hotelami i indywidualnym klientem.​

sprzątanie piwnic

W Twojej piwnicy przez wiele lat nagromadziło się wiele różnych niepotrzebnych rzeczy. To sprzyjające warunki dla populacji gryzoni. Nasi technicy przyjdą Wam z pomocą, dokładnie i solidnie posprzątają piwnicę oraz usuną wszelkie zbędne rzeczy i gryzonie.

mysz

Co to jest deratyzacja?
Deratyzacja inaczej odszczurzanie, czyli – zwalczanie i usuwanie za pomocą specjalnych środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich gryzoni (szczurów, myszy itp). Zwalczanie   przeważnie polega na podanie zatrutego pokarmu lub za pomocą mechanicznych pułapek.

Określenie deratyzacja odnosi się również do procesu zwalczania kun, kretów i nornic. Przed przystąpieniem do zabiegu deratyzacji należy wykonać identyfikację szkodnika, a cały proces powinien zakończyć się powtarzaną profilaktyką.

Odszczurzanie - to bardzo trudny i złożony problem zwłaszcza w dużym aglomeracjach miejskich. Tam gromadzą się całe kolonie populacji tych gryzoni, przeważnie w kanałach kanalizacyjnych - odprowadzenia ścieków bytowo-gospodarczych oraz ścieków deszczowych.
Czasami taka walka trwa miesiącami, póki uda się całkowicie wytępić populację tych gryzoni. Choć nie trwa to wiecznie, dlatego ważne jest wdrażanie każdorazowo działań profilaktycznych z monitorowaniem.

Najprostszy sposób odszczurzanie to wykorzystanie karmników deratyzacyjnych, w których umieszcza się skażony pokarm lub trutkę.
Karmniki deratyzacyjne rozmieszcza się w kilku lub kilkunastu punktach danego pomieszczenia i kontroluje się je co kilka dni.

Po likwidacji wszystkich gryzoni, bardzo ważne jest prowadzenie w tym czasie stałej profilaktyki, by problem nie powrócił.

bottom of page