Mycie paneli fotowoltaicznych
W obecnej dobie kryzysu energetycznego, fotowoltaika to dobre rozwiązanie. Ale sama instalacja nie rozwiązuje problemu, gdyż panele fotowoltaiczne podczas eksploatacji dość często ulegają różnym zabrudzeniom unoszącym się w powietrzu i przez ptasie odchody.
Panele słoneczne można czyścić na różne sposoby. Możesz wykonać to sam lub z pomocą specjalistycznej firmy czyszczącej.
Panele fotowoltaiczne działają w 100% efektywnie tylko wtedy, gdy ich powierzchnia jest czysta. Brud ogranicza bowiem ilość światła docierającego do ogniw, co skutkuje spadkiem wydajności ogniw o 20%, dlatego czyszczenie fotowoltaiki jest bardzo istotne i konieczne.
Zabrudzenia zalegające na panelach, to najczęściej kurz, sadza, pył, liście, ptasie odchody, mech i śnieg. Zwykle najpierw brud zbiera się na krawędziach i ramkach, a następnie osadza się na całej powierzchni modułów. Z kolei pyłki, nasiona traw i krzewów sprzyjają wzrostowi roślin i porostów, które mogą uszkodzić panele.
W konserwacji paneli fotowoltaicznych największą popularnością cieszą się dwa systemy:
1. jonowo-kationowy, który pozwala oczyścić panele PV w 99,9 %; instalacja jest czyszczona wodą filtrowaną za pomocą żywicy ze złożem mieszanym,
2. odwróconej osmozy, którego skuteczność waha się między 95-98% w zależności od ilości etapów filtrowania;
Ogniwa fotowoltaiczne należy myć wodą destylowaną oraz miękką gąbką, która nie powoduje zarysowań. Jeżeli czyścisz moduły regularnie, nie musisz używać mydła. W przypadku znacznego zanieczyszczenia instalacji zaleca się stosowanie małej ilości płynu do mycia szyb wymieszanego z octem winnym.
W okresie zimowym, panele i ogniwa fotowoltaiczne narażone są na częściowe przysypanie śniegiem i może to znacznie zmniejszyć wydajność takiego systemu. Z tego względu warto zlecić mycie paneli fotowoltaicznych profesjonalnym pracownikom, którzy w odpowiedni sposób usuną śnieg. Jeżeli chcecie wykonać to samodzielnie, pamiętajcie o zachowaniu niezwykłej ostrożności. Musicie wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i narzędzia, które nie uszkodzą paneli i nie zarysują ich powierzchni.
1. Na czym polega mycie paneli fotowoltaicznych:
Mycie paneli fotowoltaicznych polega na usunięciu za pomocą specjalistycznego sprzętu (kurzu, drobnych zabrudzeń niesionych przez wiatr, pyłki nasion i traw oraz sądzę).
2. Na czym polega czyszczenie paneli fotowoltaicznych:
Czyszczenie ogniw fotowoltaicznych polega na usunięciu z nich (liści, gałęzi, mchu, ptasich odchodów i śniegu wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt i narzędzia).
3. Na czym polega konserwacja paneli fotowoltaicznych:
W zasadzie takiej konserwacji podlegają akumulator i inwerter zwany również falownikiem, to niezbędne elementy każdej instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest zamiana prądu stałego wytworzonego w panelach na prąd zmienny, taki, który występuje w każdym domowym gniazdku elektrycznym.
Reasumując:
My jednak zachęcamy do korzystania ze specjalistycznych usług, gdyż jest to gwarancją nie uszkodzenia paneli i utratą gwarancji instalatora.
Nasz Personel:
Wyszkolony, Skrupulatny i Profesjonalny,
Nasza firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną. W skład zespołu wchodzą ludzie sumienni i pracowici oraz posiadający dużą wiedzę i doświadczenie. W swoim działaniu są fachowcami w zakresie pracy z panelami fotowoltaicznymi. Dla naszej ekipy nie ma trudnych zadań. W każdej trudnej i złożonej sytuacji znajdą właściwe rozwiązanie. To zespół z charakterem dbający o prestiż swojej firmy.
Cennik:
Koszty czyszczenia i mycia paneli fotowoltaicznych w naszej firmie kształtują się w cenie od 8 do 25 zł za mk.
Ważny komunikat!
W chwili obecnej od indywidualnych klientów, przyjmujemy zamówienia na m-c maj i czerwiec.
Postaram się wyjaśnić Wam, co to jest fotowoltaika i jaką ma przyszłość w Polsce ekologiczna energia?
Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli wytwarzanie prądu elektrycznego z promieni słonecznych przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów choć te maleją, a w opracowaniu są już tańsze technologie.
Mając podstawową wiedzę w tej dziedzinie, będziecie w stanie zdecydować, czy takie rozwiązanie może wesprzeć zapotrzebowanie energetyczne i doprowadzić do niezależności w tej kwestii.
Fotowoltaika to przyszłość w produkowaniu i magazynowaniu energii elektrycznej ze źródeł ekologicznych jakim jest słońce, a inne technologie wykorzystują do tego wiatr i wodę.