top of page

Czyszczenie i dezynfekcja balkonu po gołębi odchodach!

Plaga gołębi na osiedlach mieszkalnych - jak sobie z tym radzić?


Gołębie to jedne z najpopularniejszych ptaków zamieszkujących tereny naszych osiedli mieszkaniowych, gdzie budują gniazda w zagłębieniach ścian, okien i na daszkach budynków. Gniazdują w parkach i na placach zabaw dla dzieci, a ich liczebność stale rośnie. Odchody gołębi powodują zabrudzenia elewacji budynków, parapetów, okien, ławek i placów zabaw.


Gołębie odchody niosą z sobą zagrożenie dla zdrowia ludzi, ponieważ ptaki i ich odchody są nosicielami mikroorganizmów wywołujących niebezpieczne choroby.

Ptaki zakładają gniazda w bliskim sąsiedztwie człowieka i najczęściej robią to, na naszych balkonach, w skrzynkach na kwiaty, na parapetach okiennych, a nawet obudowach klimatyzatorów.

Odchody gołębia to również idealne środowisko do populacji insekta obrzeżka gołębi. Jest to owad, który żywi się krwią gołębi, a przemieszczając się po elewacji budynku dostaje się do środka naszych mieszkań i atakuje ludzi, żywiąc się ich krwią.

Pajęczak ten może być nosicielem wielu groźnych chorób, w tym boreliozy i kleszczowego zapalania mózgu.


Jednym z najbardziej niebezpiecznych jest Cryptococcus Neoformans – grzyb, który dostaje się do organizmu człowieka drogą wziewną. Na ten typ choroby najbardziej narażone są osoby o obniżonej odporności. Choroba objawia się bólem głowy, klatki piersiowej, kaszel, podwyższona temperatura ciała i złe samopoczucie oraz mogą pojawić się zaburzenia widzenia. W skrajnych przypadkach bez leczenia może skutkować nawet śmiercią.


Dlatego nie można dopuścić do zabrudzenia balkonów gołębi odchodami, bo to prosta i najkrótsza droga do przedostania się do naszych mieszkań tego pajęczaka.


Poniżej przedstawiamy zdjęcia w jaki sposób należy oczyścić taki balkon i jak przeprowadzić jego dezynfekcję i dezynsekcję.Sugestia z naszej strony:

Pamiętajcie o tym, że gołąb przywiązuje się do swojego miejsca gniazdowania, dlatego warto tak posprzątany balkon zabezpieczyć siatką elastyczną, która ochroni Wasz balkon przed ponownym zabrudzeniem na lata.
Jeżeli macie pytania związane z tym, jak poradzić sobie z zabrudzonym balkonem przez gołębie odchody, i czy oczyszczenie takiego balkonu przez lokatorów mieszkania jest bezpieczne?... Zapraszamy do stawiania pytań na naszym blogu, a My odpowiemy na każde z nich i rozwiejemy wątpliwości!


142 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page